Vispārēja informācija par konkursu

Konkursa mērķis:

Projekta mērķis ir aizraujošā veidā parādīt bērniem, kā mēs katrs atsevišķi un visi kopā varam rūpēties par putniem sezonas aukstajos mēnešos un cik maz nepieciešams, lai putni būtu pabaroti.

Projekts bērniem sniegs iespēju pašiem kļūt par putnu pētniekiem, iepazīstot dažādas putnu sugas, kā arī prakstiskā un radošā veidā izpildot uzdevumus, iegūt balviņas.

Konkursa norises laiks:

Konkurss norisinās no 2019. gada novembra līdz 2020. gada aprīļa beigām, kad tiks paziņots uzvarētājs.

Konkursam var pievienoties laikā no 8.11.-14.01.2020

Dalība konkursā:

Konkursā var piedalīties skolu, klubu, jauniešu centru un interešu pulciņu skolēni, kā arī bērnudārzi. Dalībnieku skaits grupā nav ierobežots. Lai piedalītos, jāaizpilda tiešsaistes anketa.

Konkursa saturs:

Konkurss ir paredzēts, galvenokārt, pamatskolas vecuma jauniešiem. Konkursa gaitā tiek risināti dažādi uzdevumi, kas dalībniekiem palīdz gūt jaunas zināšanas un attīstīties, kā arī pievērst uzmanību Latvijā ziemojošajiem putniem. Katrs uzdevums tiek nosūtīts e-pasta veidā reģistrētajām kontaktpersonām, kā arī publicēts www.putnudraugs.lv mājaslapā. Uzdevumi ir tādi, lai tos varētu viegli sasaistīt ar skolas stundu vai interešu pulciņa darbību.

Gatavo darbu attēlus (1-3) un īsus to aprakstus nepieciešams augšupielādēt, izmantojot formu www.putnudraugs.lv lapāNosūtītie darbi tiek publicēti Putnu Draugs Facebook lapā, kā arī www.putnudraugs.lv mājaslapā. Iesūtītos darbus vērtēs neatkarīga žūrija un vienlaikus Facebook lapā notiks publiska balsošana, kuras laikā tiks izvēlēts labākais darbs no visiem iesūtītajiem dalībniekiem. Divi darbi, kuri ir savāks visvairāk “like”, iegūs mīļākā darba titulu un iekļūs  finālā. Konkursa dalībnieki var neierobežoti dalīties ar saviem darbiem Facebook vietnē un aicināt draugus balsot. Piedaloties konkursā, dalībnieki piekrīt, ka projekta organizatori iesūtītos darbus var brīvi izmantot un publicēt (Facebook lapā, mājaslapā, medijos utt.).

Uzvarētāji un balvas:

Katram uzdevumam ir četri uzvarētāji, divus izvēlas neatkarīga žūrija un divi tiek noskaidroti Facebook vietnē tautas balsojuma rezultātā. Uzvarētāji tiek publicēti nedēļu pēc uzdevumu iesniegšanas termiņa. Katra uzdevuma labākos (2 tautas iecienītos un 2 žūrijas izvēlētos) Balsnack apbalvo ar garšīgām balvām un visi četri dodas tālāk uz pavasarī notiekošo finālu. Uzvarētāji tiks publicēti Putnu Draugs Facebook lapā, kā arī www.putnudraugs.lv mājaslapā, paziņojums par uzvaru tiek nosūtīts arī uz uzvarējušo dalībnieku kontaktpersonas e-pasta adresi. Finālā tiek noskaidroti lielākie un draudzīgākie putnu draugi, kuri laimē lielu galveno balvu – ballīti 500 € vērtībā visai klasei!

Ar detalizētiem konkursa nosacījumi variet iepazīties zemāk – sadaļā NOTEIKUMI.

Konkursu organizē SIA “EUGESTA un Partneri”.

Noteikumi

Konkursu organizē SIA “EUGESTA un Partneri”.

Projekta mērķis ir aizraujošā veidā parādīt bērniem, kā mēs katrs atsevišķi un visi kopā varam rūpēties par putniem sezonas aukstajos mēnešos un cik maz nepieciešams, lai putni būtu pabaroti.

 • Konkursam var pievienoties 08.11.-23.12.2019.
 • Konkursa uzdevumi tiek publicēti 11.11.2019., 23.01.2020., 02.03.2020.
 • Konkursa dalībniekiem darbi jāaugšupielādē www.putnudraugs.lv vidē, vēlākais, 16.01. (iesk.); 21.02. (iesk.); 23.03. (iesk.)
 • Finālā iekļuvušie tiks paziņoti 23.01.2020.; 28.02.2020. un 30.03.2020.
 • Fināls norisinās aprīlī pēc visu finālistu izsludināšanas

Konkurss, galvenokārt, ir paredzēts pamatskolas vecuma jauniešiem, piemēram, skolu, klubu, jauniešu centru un interešu pulciņu skolēniem, bet gaidām arī jaunākus dalībniekus. Finālā piedalās 12 dažādas komandas.

Konkursā Putnu draugs tiek veikti trīs dažādi uzdevumi, kas tiek publicēti datumos, kas ir norādīti sadaļā “Konkursa laika plāns”.

 • Konkursa starpuzvarētāji tiek apbalvoti divās dažādās kategorijās: žūrijas iecienītie (2 komandas) un Facebook visvairāk balsis saņēmušie konkursa darbi (2 komandas). Godalga ir liela kaste dažādu gardumu no Balsnack. Tas arī nodrošina iekļūšanu fināla konkursā, kas norisināsies aprīlī.
 • Konkursa Putnu Draugs uzvarētājs iegūs iespēju sarīkot ballīti visai klasei 500 eiro vērtībā un DAUDZ GARDUMU no ražotāja Balsnack.
 • Konkursa darbus vērtē žūrija, kurā ir SIA EUGESTA un Partneri (kas ir Balsnack oficiālais izplatītājs Latvijā) vērtēšanas komisija.
 • Vietnē Facebook notiek publisks balsojums, kurā uzvarētāju nosaka publiskais balsojums, kurš saņēmis visvairāk “like”.

Konkursa darbus augšupielādē Putnu Draugs Facebook lapā atbilstošā albumā. Balsošanā tiek ieskaitīti tie “like”, kas balsošanas periodā ir atzīmēti iepriekš minētajā albumā esošajam konkursa darbam. NB! Katrs vadītājs izvēlas vienu veiktā darba attēlu, kas piedalās žūrijas un Facebook balsojumā.

 • Piedaloties konkursā dalībnieki piekrīt, ka SIA “EUGESTA un Partneri” nosūtītos darbus var labvēlīgi izmantot un publicēt (Facebook lapā, mājaslapā, medijos utt.).
 • Organizētājiem ir tiesības izslēgt no konkursa darbus, kas neatbilst konkursa mērķiem vai nosacījumiem.

Grupas, kas piedalās konkursā, vadītājs atbild par datu, kas iesniegti par sevi un konkursa darbu, pareizību, un apstiprina, ka viņa vadītā grupa ir konkursā iesniegto darbu autors.

Ja vēlies, lejupielādē noteikumus arī PDF formātā.

Melānija Ūdre

Projekta vadītāja